Mūsų šiltnamių savybės

„GARDENIS“ – jau dešimtmetį sėkmingai veikianti įmonė, gaminanti ir parduodanti aliuminio konstrukcijų šiltnamius, oranžerijas, stogines, pavėsines. Gaminiai populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse.
„Gardenio“ šiltnamiai – aukštos kokybės, erdvūs ir patogūs. Tai ne tik šiltnamis augalams, bet ir gražus statinys kieme, kurį galite panaudoti ir kaip oranžeriją, verandą ar baseino uždangą. 
Dydžių, formų, dangų ir jų jungimo galimybių įvairovė leis kiekvienam išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį gaminį. 
Žemiau pateikiama informacija galioja "Gardenio" šiltnamių modeliams (išskyrus "Floria" liniją).

Modelių įvairovė

Siūlome 6 skirtingos formos modelius: Ventus, Magna, Victoria, Juna, Murus, Tropika. Jų dydį (ilgį, plotį, aukštį), pavyzdžius ir kitas charakteristikas rasite kiekvieno modelio apraše (žr. kairėje). Galite rinktis atskirai stovintį ar priesienį; stačiakampio, kvadrato, ovalo ar apskritimo formos pagrindo šiltnamį. Su stiklo, polikarbonato dangomis ar abiejų dangų deriniu.


1 pav. Šiltnamių modeliai 

Tvirta konstrukcija

„Gardenio“ šiltnamiai gaminami iš uždaro tipo aliuminio profilių, kokie yra naudojami ir profesionalių šiltnamių gamyboje, todėl konstrukcija yra tvirta ir stabili. Aliuminis - lengvas, bet ypatingai tvirtas, patvarus, nuo atmosferos poveikio savo savybių ilgai nekeičiantis metalas.
Profiliai sukurti ilgametę patirtį aliuminio šiltnamių gamyboje turinčių įmonės inžinierių. Kiekvienas profilis gaminamas pagal specialų "Gardenio" užsakymą ir tik pagal aukščiausius kokybės standartus veikiančiose Europos Sąjungos gamyklose. 
Šiltnamiai turi vandens surinkimo lataką, kondensato lataką ir lietvamzdžius. Surinkimui naudojama tik nerūdijančio plieno furnitūra (veržlės, varžtai, rankenėlės, kt.). 


2 pav. "Gardenio" šiltnamio konstrukcija.

Danga

"Gardenio" šiltnamiai dengiami saugiu grūdintu 4 mm storio stiklu arba/ir 10 mm kanaliniu polikarbonatu. Galima derinti abi dangas: pav., polikarbonatu dengti šiltnamio stogą, o sienas - stiklu, ir kt.
- Polikarbonato išorinė pusė yra apsaugota nuo UV spindulių. Tam, kad polikarbonato kanaluose nesiveistų įvairūs mikroorganizmai ir nesikauptų nešvarumai, jo galams uždaryti naudojame tik specialias orui pralaidžias drenažines juosteles bei spec. aliuminio profilius. Polikarbonato dangai suteikiama 10 metų garantija nuo UV spindulių poveikio.
- 4 mm grūdintą stiklas - skaidrus, tvirtas, net penkis kartus atsparesnis smūgiams nei paprastas stiklas. Sudužęs krenta ne šukėmis, o subyra smulkiais ir ne tokiais pavojingais gabaliukais.

Išsamiau apie dangas – čia.


3 pav. Grūdintas stiklas ir polikarbonatas.

Erdvė

Standartinio „Gardenio“ šiltnamių šoninės sienelės aukštis - 1,81 m. Pageidaujant, bet kurio pasirinkto modelio konstrukciją galime paaukštinti 20 cm arba 30 cm. Paaukštinus konstrukciją paaukštėja ne tik šoninė sienelė (iki 2,01 m ir 2,11 m), šiltnamio kraigo aukštis, bet  padidėja ir durų aukštis.

 

 4 pav. "Gardenio" šiltnamių šoninės sienelės aukščiai.


Dangos tvirtinimas

Danga tvirtinama specialiomis guminėmis juostomis. Jos gaminamos pagal specialų „Gardenio“ užsakymą. Guminės juostos leidžia lengvai ir saugiai pritvirtinti dangą prie šiltnamio rėmo. Dėl tokio dangos tvirtinimo būdo, prireikus, lengvai galima pakeisti stiklo ar polikarbonato lapą. Guminės tarpinės yra atsparios aplinkos poveikiui – joms suteikiama 15 metų garantija.

 5 pav. Dangos prispaudimas spec. gumos juostomis.

Pamatas / pagrindas

Kad šiltnamis būtų stabilus ir tvirtas, jam reikalingas tvirtas pagrindas. Jei neturite ir nenorite lieti betoninių pamatų, siūlome tvirtą 13 cm aukščio aliuminio pagrindą. Toks pagrindas palengvina ir pagreitina visą šiltnamio surinkimą. Kad šiltnamis būtų stabilus, pagrindo kampuose prisukami specialūs kronšteinai (yra standartiniame komplekte) įbetonuojami.
Jeigu turite arba norite lieti betoninius pamatus, šiltnamį sukomplektuosime su aliuminio profiliu arba aliuminio plokštele.

 
Spalva

Gal reikia išskirtinio šiltnamio, kuris gražiai derėtų jūsų kieme, tiktų prie namo spalvų? Įprastai šiltnamio rėmai būna natūralios aliuminio spalvos. „Gardenio“ šiltnamių rėmas gali būti dažytas bet kokia RAL paletės spalva. Konstrukcija dažoma tik milteliniu būdu ir tik sertifikuotose, pagal aukščiausius gamybos kokybės standartus veikiančiose, įmonėse.

7 pav. RAL spalvynas

Garantija

"Gardenis" savo gaminiams teikia 12 metų gamybinę garantiją šiltnamio konstrukcijai, t.y. defektams, atsiradusiems dėl gamybos klaidos, pašalinti ir nekokybiškoms detalėms pakeisti. Garantija negaliojai žalai, padarytai vėjo, esant kitoms ekstremalioms oro sąlygoms arba dėl netinkamo surinkimo. 

Priesieniai modeliai

Idealiai tinka tuo atveju, kai turite mažai vietos, pavyzdžiui: mažiems sodams, terasai ar balkonui. Siena, prie kurios pristatomas šis šiltnamis, dieną sugeria saulės šilumą ir spinduliuoja ją naktį, dėl to šiltnamyje temperatūra mažiau svyruoja. Paprastai vienšlaičio stogo nuolydis yra 11°, bet, esant pageidavimui, gali būti ir 25°. Visos „Gardenio“ konstrukcijos gali būti prijungtos prie pastato sienos.

Siltnamiai prie sienos

8 pav. Priesienių šiltnamių statymo pavyzdžiai.

Durys

Standartiniame komplekte yra vienerios stumdomo tipo durys su patogia rankenėle. Šios durys - stabilios, taip pat patogesnės nei varstomos, nes nereikia jų priremti, kad neblaškytų vėjas. Platesniuose šiltnamiuose statomos dvejos stumdomos durys. Durys gali būti įstatytos į bet kurią šiltnamio pusę, kur jums patogiau - priekį, galą ar šoną. Jei pageidaujate, šiltnamyje galima įsistatyti ir kelias duris.

Priedai

Siūlome įvairius priedus šiltnamio vėdinimui, drėkinimui, augalų priežiūrai, tvarkai šiltnamyje palaikyti. Išsamiau - čia.

 
* šiame polapyje pateikiama informacija netaikoma "Floria" linijos šiltnamiams.